Makijaż Jennifer z teledysku “On the floor”

Z tej strony GlamDiva. Na co dzień moją makijażową twórczość prezentuję na łamach bloga, www.glamdiva.pl i na facebookowym fanpage’u (http://facebook.com/glamdivapl). Bardzo mnie cieszy fakt, że będę dla Was tworzyć wspaniałe makeupy JLo. Przewiduję tworzyć dla Was nowe tutoriale co dwa tygodnie. Listę użytych kosmetyków w makeupie znajdziecie na koniec tutoriala, ale zgodnie z kolejnością stosowania, wspominam o nich też w nawiasie – tak na wypadek, jakby spodobał Wam się dany odcień czy efekt uzyskany tym produktem, żebyście mogły go sobie szybko odszukać. 🙂 Oczywiście w żaden sposób nie jest to sugerowanie Wam, że podane przeze mnie kosmetyki są jedynymi słusznymi – przecież sama nie używam tych samych wyrobów, co makijażyści Jen. 🙂 Nie widzę przeciwwskazań, byście odszukiwały swoje własne ulubione zamienniki. Życzę Wam wiele zapału i udanych prób. Jak coś nie wyjdzie za pierwszym razem, nie martwcie się – podejmiecie jeszcze raz próbę, nie od razu Rzym zbudowano. Zapraszam też do zadawania pytań i przesyłania zdjęć swoich własnych rezultatów. Chętnie zobaczę, co Wam wyszło! 🙂

Makijaż Jennifer z teledysku “On the floor” robi ogromne wrażenie i doskonale sprawdza się na mnóstwo okazji. Jest bardzo elegancki, efektowny oraz kobiecy. Charakteryzuje się też dużą uniwersalnością: mogą sobie pozwolić na niego dziewczyny z małymi oczami czy opadającą powieką. Ważną zasadą w jego wykonaniu to zadbanie o całkowity mat twarzy. Jedynie kosmetykami z drobinkami rozświetlamy bardzo mocno wewnętrzne kąciki oka, które mają na sobie w ten sposób skupiać uwagę.

KROK 1 :
Powiekę pokrywamy białą kredką (IsaDora Inliner Kajal), ponieważ później nieco spotęguje nam to efekt rozświetlenia i przy okazji zabieg ten zadziała na plus dla przyczepności kosmetyków. Na to dajemy brązowy (kolor mlecznej czekolady) matowy cień (Sephora), omijając wewnętrzny kącik oka.

KROK 2 :

Czarną kredką (Sephora) rysujemy od zewnętrznej krawędzi powieki ruchomej linię, prowadząc ją przez załamanie.

KROK 3 :

Narysowaną linię rozcieramy.

KROK 4 :

Teraz postępujemy jak w punkcie 2., w miejscu rysowanej czarnej linii poprawiamy ciemnobrązowym (kolor gorzkiej czekolady) matowym cieniem (Sephora).

KROK 5 :

Brązową linię namalowaną cieniem rozcieramy tak samo, jak to robliśmy z kredką w punkcie 3.

KROK 6 :

Teraz będzie dokładanie i rozcieranie, by zyskać na głębi koloru. Czyli powtóreczka z tym samym ciemnobrązowym cieniem punktów 4. i 5., starając się usubtelniać kolor im bliżej łuku brwiowego.

KROK 7 :

Czas na zagęszczanie optycznie linii rzęs i nadanie spojrzeniu większej głębi. 🙂 Rysujemy kreskę wzdłuż rzęs czarną kredką, by łączyła się z naszym podkreśleniem załamania na kształt takiego “rogalika”. Pokrywamy ją ciemnobrązowym cieniem.

KROK 8 :

Łapiemy teraz w łapki matowy biały cień (Sephora), i nakładamy go pod łukiem brwiowym, w wewnętrznym kąciku oka i wzdłuż dolnej powieki.

KROK 9 :

Czarną kredką, następnie pokrytą ciemnobrązowym cieniem rysujemy kreskę lecąca od krawędzi górnej powieki do połowy dolnej powieki. Srebrnym, perłowym cieniem (Sephora) robimy kropę w wewnętrznym kąciku.

KROK 10 :

Srebrną kropę cienia poprawiamy dla mocniejszego efektu rozświetlaczem – ja użyłam w płynie (High Lights, Technic). Jennifer w swoim makijażu ma sztuczne rzęsy zarówno na górnej, jak i dolnej powiece, ja zrezygnowałam z kępek na dole, ale nakleiłam pasek rzęs na górną. Nie zapominamy o porządnym wytuszowaniu mascarą (Telescopic Explosion Mascara, L’Oreal).

KROK 11 :

Bronzerem podkreślamy policzki (Honolulu, W7). Usta pokrywamy bezdrobinkową, neutralną pomadką (Hydra Elegance, Pierre Rene: 08 Nude Velvet), które można jeszcze przypudrować dla dodatkowego matu.


EFEKT KOŃCOWY
* Aby powiększyć – kliknij w obrazek *

Lista kosmetyków:
*Cienie z palety Sephora
*Biała kredka IsaDora Inliner Kajal
*Czarna kredka z palety Sephora
*Rozświetlacz w płynie High Lights, Technic
*Bronzer Honolulu, W7
*Szminka Hydra Elegance, Pierre Rene (08 – Nude Velvet)
*Tusz do rzęs Telescopic Explosion Mascara, L’Oreal (Blackest Black)
*Sztuczne rzęsy KillyS


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *