Makijaż Jennifer z afterparty rozdania Oscarów

Witajcie kochani! Z makijażami troszkę się zrobił zastój – najpierw wakacje, a potem czekałam, aż dorwę w łapki lampę pierścieniową, by następny tutorial prezentować Wam w nowej jakości zdjęć. Mam nadzieję, że wybaczycie. 🙂 Dziś przybywam do Was z takim wieczorowym glamour lookiem Jen, który prezentowała trzy lata temu na afterparty po rozdaniu Oscarów. Wokalistka zachwyciła pięknie podkreślonymi oczami; jeśli i Wam marzy się taki makeup, zapraszam do tutorialu!

KROK 1 :
Czarnym matowym cieniem (Sephora) zaznaczamy od zewnętrznej strony odcinek dolnej powieki i na fragmencie ruchomej. Tworzymy taką ostro zakończoną formę z łagodnymi brzegami.

KROK 2 :
Teraz za pomocą brązowego matowego cienia (Sephora) rozcieramy krańce namalowanej czarnym cieniem formy.

KROK 3 :
By dodać “malunkowi” lekkości (efektu takiej mgiełki) bierzemy cielisty matowy cień (Sephora) lub zwykły puder i rozcieramy brzegi tego, co wcześniej namalowałyśmy czernią i brązem – by cienie ładniej wtapiały się w skórę.

KROK 4 :
Bierzemy się za nadawanie efektownego błysku! W tym celu chwytamy jasnozłoty, nieco szampanowy perłowy cień (Sephora) i pokrywamy nim niepomalowaną powiekę ruchomą, blendujemy go z czernią. To samo robimy na dolnej powiece.

KROK 5 :
W wewnętrznym załamaniu powieki kładziemy srebrny perłowy cień (Sephora).

KROK 6 :
Blisko linii rzęs malujemy kreskę, którą później wysubtelniamy rozcieraniem. Mi posłużyła w tym celu czarna kredka (Sephora), uznałam, iż eyeliner nadałby zbyt graficznego efektu. Na linii wodnej stosujemy białą kredkę (IsaDora).

KROK 7 :
Rzęsy tuszujemy (Pierre Rene), jak chcemy to doklejamy sztuczne (Essence).

KROK 8 :
Twarz konturujemy bronzerem (W7), różem (Sephora) i rozświetlaczem (Technic). Usta obrysowujemy konturówką (Pierre Rene), wypełniamy szminką (AVON), nakładamy błyszczyk – w moim przypadku lakier do ust (MIYO).


EFEKT KOŃCOWY | MAKIJAŻ JENNIFER

Lista kosmetyków:
*cienie z palety Sephora
*czarna kredka Sephora
*biała kredka IsaDora Inliner Kajal
*mascara Hi-Tech Pierre Rene
*rzęsy Essence
*bronzer W7 Honolulu
*róż z palety Sephora
*rozświetlacz Technic High Lights
*konturówka Pierre Rene Lip Matic
*szminka AVON Ultra Rich Color (Instant Mocca)
*lakier do ust MIYO Big Bang Gloss (Lady Spy)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *